Jesteś tutaj

WAŻNE! Decyzje sądu ws. KHADI

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami dotyczącymi kosmetyków Khadi, pragniemy wyjaśnić wątpliwości i przedstawić bieżącą sytuację prawną produktów pochodzących od firmy Khadi Naturprodukte.

Spółka Khadi Naturprodukte - producent dystrybuowanych przez nas kosmetyków Khadi - wszczęła postępowania przed Sądem Okręgowym w Warszawie przeciwko NDX Group Paweł Kielak (Magiczne Indie) oraz Ashish Hinduja (Bombay Bazaar) o zaniechanie naruszania wspólnotowego znaku towarowego KHADI zarejestrowanego pod nr CTM-010479954.

Sąd uznając roszczenia Khadi Naturprodukte udzielił tej spółce prawomocnego zabezpieczenia roszczeń poprzez zakazanie NDX Group Paweł Kielak (Magiczne Indie) oraz Ashish Hinduja (Bombay Bazaar) importowania, oferowania, wprowadzania do obrotu na terenie Unii Europejskiej kosmetyków w opakowaniach z oznaczeniem słownym KHADI, używania słownego oznaczenia KHADI w dokumentacjach handlowych i reklamie kosmetyków, a także umieszczania ich w Internecie, w tym na stronach internetowych sklepów Magiczne Indie i Bombay Bazaar do czasu prawomocnego zakończenia przedmiotowych postępowań.

Oznacza to, że dalsza sprzedaż przez te podmioty kosmetyków oznaczonych znakiem towarowym KHADI jest zakazana i produkty od nich pochodzące, opatrzone znakiem KHADI innym niż chroniony, są oferowane do sprzedaży wbrew zakazowi sądowemu.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej uwagi przy zakupie kosmetyków oznaczonych znakiem towarowym KHADI. Kupując kosmetyki Khadi oferowane przez firmę Nitai mają Państwo gwarancję, że produkty pochodzą wyłącznie od Khadi Naturprodukte.

Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że wbrew panującym opiniom, kosmetyki oznaczone znakiem KHADI innym niż chroniony różnią się od produktów dystrybuowanych przez naszą hurtownię, bowiem pochodzą one z innych fabryk, mają odmienny skład i działanie. Kosmetyki wyprodukowane przez Khadi Naturprodukte uzyskały certyfikaty naturalności BDIH. Niniejszy certyfikat gwarantuje, że oznaczone nim kosmetyki zostały wykonane wg unikalnych formuł opracowanych przez firmę Khadi Naturprodukte i spełniają wszelkie przewidziane prawem wymogi jakościowe.

Informujemy, iż równolegle toczy się przed OHIM z wniosku Ashish Hinduja (Bombay Bazaar) postępowanie o unieważnienie znaku towarowego KHADI. Jednocześnie pragniemy wyjaśnić, iż postępowanie to nie zostało jeszcze zakończone, a wszelkie postanowienia Sądu Wspólnotowego, XXII Wydziału Sądu Okręgowego w Warszawie są skuteczne i obowiązują do czasu prawomocnego uchylenia tych zakazów przez Sąd lub zakończenia postępowań sądowych przeciwko Ashish Hinduja i NDX Paweł Kielak. O ostatecznym wyniku postępowań poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Niniejsze oświadczenie zostało wydane na wniosek i za zgodą spółki Khadi Naturprodukte GbR, która jako uprawniona do znaku wspólnotowego KHADI, jest bezpośrednim uczestnikiem wszystkich w/w postępowań.

Partnerzy

W związku z szerokim asortymentem
zapraszamy do współpracy
media, blogerów, szkoły kosmetyczne i inne podmioty.
» Czytaj więcej

Kontakt

ul. Główna 1A, 51-180 Psary (k. Wrocławia)
tel: +48 690 010 474
e-mail: hurt@nitai.pl
» Czytaj więcej